12 Mart 2012 Pazartesi

Yazar: Yusuf Duman Kitap: Âşkın Şehadetî

Etiketler: | >> Çok fazla kitap okuyan birisi değilim, fazla eleştiride bulunduğum da söylenemez. Fakat okuduğum hiç bir kitabın yarım saatte yüze yakın sayfasının bittiğini hatırlamıyorum.

Günüm güneşim ol, ısınacağım. Ümit duvarım ol, yaslanacağım. Sevgi yağmurum ol, ıslanacağım. Gül kokun, bir ömür tenimde kalsın. Sen uykuysan, ben gördüğün düş olam. Sen yuvaysan, ben bir yavru kuş olam. Ağlar isen, yanağında yaş olam. Gözlerin, bir ömür gözümde kalsın.

Şimdi internet üzerinden kitaplarını okuyucularıyla buluşturan bir yazara değineceğim; Yusuf DUMAN

Facebook üzerinden yayın yapan bir sayfa ile tanıştım bundan yedi - sekiz ay önce, insanın aradığını bulduğu anlar olur ya tam o an işte, kelimelerin bu kadar birbirine yakıştığı şiirler çok azdır, arkadan gelen cümle önden gidene aşık gibi..
Sözleri, kelimeleri tek tek okumaya çalıştım, beynimde yer tutsun diye uğraştım, tüm arkadaşlarıma ısrarla tavsiye ettim, daha önce iki tane kitabını okumuştum, bugün gelen bir mesaj ile yarın bir başkasının eline ulaşacağını gördüm.

Bir Yusuf Duman şiir ile bu yazıyı bitirelim; kitap siparişi vermek isterseniz, yazının sonuna bakınız.


Sen benim hüzün yanımsın. Güneşin vurmadığı gölgede kalan yanım. Kimselerin bilmediği kendime sakladığım. En çok ayazda kalmış olup da rüzgara savuramadığım, alıp alıp defalarca sineme sardığım yanımsın. En çok kanayan yarama sarmaya çalıştığımsın. Sardıkça kanayan kanadıkça sardığımsın…


Sen benim hüzün yanımsın. Her doğan günle bir kez daha ümidimi yıkan tarafımsın. “Olmadı olmayacak” dedirten hain düşmanımsın. “Ah çıksa gelse şimdi…” diyecek kadar kendimi kaptırdığım saflığımsın. “Çıksa ve gelse, alsa ve götürse…” diye çırpan kanadımsın. Ve her defasında kendime kırk kez söyleyip kırk kez yanıldığımsın.


Sen benim hüzün yanımsın. Söküp atamadığım umut çiçeklerini gömdüğüm toprağımsın. Bahar gelir yeşerir diye yağmur, çamur, kar kış demeden suladığımsın. Olur da bir gün açarsın diye beklediğim sevdamsın. Sevda çiçekleri açar mı bilinmez ama umuduna umudumu bağladığımsın.


Sen benim hüzün yanımsın. Dar vakitte bulup tez zamandaki kaybımsın. “Ne olur kal benimle” dedirtecek kadar yalvardığımsın. “Sensiz hayatı istemiyorum” diyecek kadar uçurumdan kendimi attığımsın. Geceyle gündüzümü, yanlışla doğrumu karıştıran arafımsın. Sahi sen benim soldan soldan vuran yanımsın.


Sen benim hüzün yanımsın. Sensizken anlamını yitirdiğim hayatımsın. Bütün kelimelerime yüklediğim anlamsın. “Sen” diye başlayıp da bitiremediğim üç noktamsın. “Sen, sen ille de sen” diye durup durup nefes aldığımsın. “Sen varsan ben varım” dedirtecek kadar kendimi hiçe saydığımsın. Kaderi kaderime yazılsın diye her gün Yaratıcıya yalvardığımsın. Aklımda, yüreğimde ve duamda olansın.


Sen benim hüzün yanımsın. Bakışına hasret kaldığım, sesine özlemle bağlandığımsın. Özlemim, hasretim, bakmaya doyamadığımsın. Bahtıma doğanımsın. Olmazsa olmazımsın. Nefretim, öfkem, kinim, sevincim, umudum, düşüm, rüyam, hayalim ama en çok ağlatan, en çok da kanatansın… Sen tarifi imkansız aşkımsın. Cansın… Candasın…

Sipariş İçin : http://www.ahbinelask.com/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İnternet, günlük, teknoloji, mizah, bilgisayar, futbol ve hayata dair ne varsa bulabileceğiniz kişisel blog